Głównym celem stowarzyszeniajest propagowanie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży zgodnie z założeniami teoretycznymi Edwina E. Gordona – twórcy teorii uczenia się muzyki w oparciu o audiację.

Profesor Edwin Elias Gordon to twórca oryginalnej teorii uczenia sie muzyki przez audiację. Muzyk jazzowy, pedagog (University of Carolina w stanie Columbia), psycholog muzyki. Jest wybitnym specjalistą z zakresu wychowania muzycznego, znany jako autor siedmiu testów zdolności muzycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i dla młodzieży.

Prof. E.E. Gordon wykładał w wielu krajach na świecie, ostatnio w Niemczech, Korei, Polsce, Węgrzech, Portugalii, Słowacji, Anglii, Kanadzie i na Hawajach. Stale publikuje w krajowych i międzynarodowych magazynach psychologicznych i mu-zycznych. Przez ponad dziesięć lat badał rozwój muzyczny małych dzieci, nauczając grupy wiekowe od urodzenia do około trzeciego roku życia. O jego osiągnięciach pisano w wielu liczących się magazynach, jak na przykład USA Today, The New York Times oraz przeprowadzano wywiady w radio i telewizji, jak na przykład w NBC Today Show.

Partnerzy

reklama fundacji kreatywnej edukacji